آخرین وضعیت ذخایر آبی ۵ سد تهران/ حال ۳ سد در شرق تهران بحرانی است

آخرین وضعیت ذخایر آبی ۵ سد تهران/ حال ۳ سد در شرق تهران بحرانی است

تسنیم نوشت:سخنگوی صنعت آب درباره وضعیت سدهای تهران و پایین بودن میزان ذخایر برفی و میزان بارش ها گزارش داد.

فیروز قاسم زاده گفت: بارش‌های پاییزه مناسب نبوده و سهم ذخایر برفی پایین است و ورودی سدها از این موضوع متاثر است.

سخنگوی صنعت آب اظهار کرد: ورودی آب به سدهای تهران در سال آبی جاری مناسب نبوده و در حال حاضر مجموع ذخایر سدهای پنج‌گانه تأمین آب شرب تهران حدود ۱۵درصد است.

وی افزود: از سوی دیگر سال گذشته در این وقت سال، بارش‌های نسبتا خوبی داشتیم و با بارش برف، ذخایر برفی در تهران پشتوانه تأمین آب بود که امسال این بارش‌ها و ذخایر برفی را نداریم.

سخنگوی صنعت آب با بیان اینکه وضعیت ذخایر سدهای سامانه شرق تهران شامل سدهای لار، ماملو و لتیان از وضعیت ذخایر سدهای غرب تهران شامل امیرکبیر و طالقان نامناسب‌تر است، گفت: ادامه این روند کاهش ورودی آب به سدها می‌تواند محدودیت های جدی ایجاد کند و اگر روند بارش‌ها به همین صورت ادامه یابد، باید توجه به مدیریت مصرف آب در تمام بخش های مصرفی و توسط تمام ارکان جامعه، جدی تر از قبل باشد تا بتوانیم تأمین آب پایدار بویژه در بخش شرب داشته باشیم. بدیهی است اهمیت این موضوع در کلانشهرها نظیر تهران بالاتر است.

وی افزود: البته راهکارهایی در حوزه مدیریت مصرف در سال گذشته بکار گرفته شد و امسال نیز برنامه منسجم تری توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تدوین شده است و درحال پیاده‌سازی است که می تواند به پایداری شبکه آب تهران کمک کند، بی شک مهمترین اقدام در شرایط فعلی، توجه همگان به مدیریت مصرف آب است.

۲۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *