بازار ارز و سکه در وضعیت قرمز/ خریدار دلار نایاب شد!

بازار ارز و سکه در وضعیت قرمز/ خریدار دلار نایاب شد!

اقتصادنیوز نوشت: بازار ارز و سکه چهارشنبه ۱۹ مهرماه برای دومین روز متوالی در هفته جاری قرمز پوش شد.

بازار ارز تهران امروز چهارشنبه ۱۹ مهرماه، برای دومین روز متوالی دومینوی کاهش قیمت دلار را تجربه کرد. عده‌ای از معامله‌گران مدعی هستند که در شرایط فعلی خریدار در بازار نایاب شده است.

به ادعای این دسته برخی از خریداران برای خرید ارز در نرخ‌های پایین‌تر کمین کرده‌اند و به دنبال فرصت مناسب برای خرید هستند. در واقع کاهش تقاضا برای دلار در حالی است که در روزهای گذشته بازار شاهد صف خرید دلار بود.

طبق اعلام معامله‌گران روند کاهشی دلار در بازار امروز هم ادامه پیدا کرد و حتی کانال ۵۲ هزار تومان هم از دست رفت. نرخ دلار امروز با ۵۱ هزار و ۸۵۰ تومان به فروش رسید که نسبت به دیروز بیش از ۵۰۰ تومان عقب‌نشینی کرده است.

از سوی دیگر، بازار ارز هرات هم امروز مانند روزهای گذشته به دلیل وقوع زمین‌لرزه‌های مداوم تعطیل بود. آن طور که معامله‌گران می‌گفتند این تعطیلی تا روز شنبه ادامه خواهد داشت. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بعد از وقوع زلزله، نرخ دلار نقدی غیب شد و حال دلار فردایی هم در این بازار امروز اعلام نشده است.

در کنار دلار، قیمت درهم نیز که روز یکشنبه به بالای سطح مقاومتی ۱۴ هزار ۸۰۰ تومان نفوذ کرده بود امروز تا ۱۴ هزار و ۱۶۰ تومان ریزش کرده است و همین امر هم در کاهش انتظارات بی‌تأثیر نبوده است.

در سمت رسمی بازار، قیمت دلار، چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران با کاهش جزئی ۲ تومانی نسبت به‌روز گذشته در سطح ۴۱ هزار و ۲۰۷ تومان قرار گرفته است. همچنین قیمت یورو نیز بر خلاف دلار، امروز افزایشی بوده و با تغییر ۳۱۸ تومانی نسبت به‌روز گذشته معادل ۴۳ هزار و ۷۵۳ تومان اعلام شده است.

در همین راستا قیمت درهم امارات نیز با رقم ۱۱ هزار و ۲۲۰ تومان بر تابلو درج شده که نسبت به‌روز گذشته تغییر محسوسی نداشته است. نرخ حواله دلار، حواله یورو و حواله درهم نیز در این مرکز به ترتیب ۳۷ هزار و ۴۶۱ تومان، ۳۹ هزار و ۷۷۵ تومان و ۱۰ هزار و ۲۰۰ تومان درج شده است.

بازار طلا و سکه هم در وضعیت قرمز است. قیمت طلای جهانی امروز با رشد ۱۴ دلاری به ۱۸۷۴ دلار بالا رفت. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا ۱۸ عیار تا ۲ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۲۹۱ تومان بالا رفت و در نیمه ظهر امروز با ۲ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش رسید که نسبت به‌روز قبل کاهش تقریباً ۱۲ هزارتومانی را نشان می‌دهد.

بازار سکه هم در دو روز اخیر شاهد ریزش قیمت سکه امامی است. سکه که تا سطح ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان پیشروی کرده بود، دیروز یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد و بر روی مرز ۲۹ میلیون تومان قرار گرفت. امروز هم بازار سکه برای دومین روز متوالی شاهد صف فروش بود و فلز زردرنگ داخلی با ۶۰۰ هزار تومان کاهش تا سطح ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پایین آمد.

سکه بورسی هم امروز شاهد صف فروش بود؛ اما نکته مهم آن بالاتر بودن قیمت سکه رفاه از بازار آزاد بود. قیمت سکه در بورس امروز در حول‌وحوش ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به قیمت نقدی در بازار ۵۰۰ هزار تومان گران‌تر بود.

۲۲۳۲۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *