بازار خودرو در سراشیبی قرار گرفت/ آخرین قیمت تیبا، پژو، سمند و تارا

بازار خودرو در سراشیبی قرار گرفت/ آخرین قیمت تیبا، پژو، سمند و تارا

روند بازار خودرو، از قفل شدن خرید و فروش حکایت دارد و رکود شدید در بازار حاکم است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برخلاف اعلام سایت‌ها و فضای مجازی که از افزایش قیمت خودرو خبر می‌دهند، اما همزمان با کاهش قیمت دلار در بازار، خودرو نیز در مسیر ریزشی قرار گرفته است.

با این‌ حال، روند بازار از قفل شدن خرید و فروش حکایت دارد و رکود شدید در بازار حاکم است.

آن‌طور که در گزارش‌های میدانی مشاهده می‌شود، در حال حاضر پراید۱۱۱ در بازار ۲۶۸ میلیون تومان قیمت دارد و پراید ۱۳۱ نیز به قیمت ۲۶۸ میلیدن تومان به فروش می‌رود.

بر همین اساس، تیبا هاچ‌بک‌ پلاس در بازار ۵ میلیون تومان ارزان شد و به قیمت 287 میلیون تومان کاهش یافت. این در شرایطی است که هفته گذشته تیبا مرز ۳۰۰ میلیون تومان را هم رد کرده بود.

گزارش‌های میدانی همچنین حاکی از آن است که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به قیمت ۴۸۰ میلیون تومان پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در حدود ۵۰۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ دستی پانوراما به ۶۱۵ میلیون تومان رسیده است.

سمند EF۷ نیز به قیمت ۴۷۰ میلیون به فروش می‌رود و تارا دنده‌ای به ۶۵۰ میلیون تومان رسیده است.

آن‌طور که فعالان بازار می‌گویند، نرخ‌هایی که پیش از این در فضای مجازی عنوان می‌شد، ناشی از افزایش نرخ ارز و حباب بود.

اسد کرمی، نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران درباره روند بازار گفته است، از روز پنجشنبه گذشته و با تغییر رئیس‌ کل بانک مرکزی که در ادامه شاهد افت دو تا سه‌هزار تومانی نرخ دلار بودیم، قیمت خودروهای داخلی در سراشیبی سقوط قرار گرفته است؛ با این حال هنوز بازار راه نیفتاده است.

به اعتقاد او، این افت قیمت در خودروهای مونتاژی و خارجی ملموس‌تر و شدیدتر بود.

نمایشگاه‌داران عنوان می‌کنند که به‌طور متوسط به‌ازای هر ۵۰۰ میلیون تومان قیمت خودروها، دیروز شاهد افت ۲۰ تا ۲۵ میلیون تومانی قیمت خودروهای داخلی بودیم و این افت در خودروهای مونتاژی و خارجی تا ۲ برابر (یعنی ۴۰ میلیون تومان) بوده است.

۲۲۳۲۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *