تازه‌ترین آمار متقاضیان یارانه دستمزد

تازه‌ترین آمار متقاضیان یارانه دستمزد

ایسنا نوشت:نتایج گزارش عملکرد یارانه دستمزد نشان می‌دهد ۴۱ هزار و ۳۸۰ داوطلب متقاضی در این طرح ثبت‌نام کرده و بیش از ۳۵ هزار و ۵۰۰ نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده‌اند.

طرح یارانه دستمزد از جمله طرح‌های موثر وزارت کار در حوزه اشتغال و بازار کار به شمار می‌رود که بر اساس آن، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی در واحدهای اقتصادی توسط کارفرمایان ۳۰ درصد مبلغ دستمزد مصوب شورای عالی کار به شکل یارانه از طرف دولت به مدت یک سال به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

طرح یارانه دستمزد با هدف کاهش هزینه‌های بکارگماری نیروی کار جدید برای کارفرمایان و به منظور پایداری تولید، حفظ اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی و حمایت از بنگاه‌های خصوصی و تعاونی در کشور به اجرا درآمده و مناطق کم برخوردار از اشتغال در اولویت اجرای این طرح قرار دارند.

شغل اولی‌ها، فارغ التحصیلان و جوانان بیکار جویای کار و همچنین بنگاه‌های اقتصادی رسمی فعال در شهرستان‌های کم برخوردار، جامعه هدف این طرح را تشکیل می دهند.

مطابق تازه‌ترین گزارش عملکرد اجرای طرح یارانه دستمزد، تاکنون ۴۱ هزار و ۳۸۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۳۵ هزار و ۵۴۳ نفر موفق به انعقاد قرارداد کار شده‌اند. این نتایج نشان می‌دهد که علاوه بر آنکه تعداد متقاضیان یارانه دستمزد نسبت به ماه‌های گذشته افزایش داشته و قراردادهای بیشتری منعقد شده است، کارفرمایان نیز از طرح استقبال کرده‌اند به نحوی که تعداد کارفرمایان از ۶۸۱۱ نفر در ماه‌های قبل به ۶۹۳۶ نفر افزایش یافته است.

بیشترین میزان مشارکت کارفرمایان مربوط به استان‌های خوزستان، کرمانشاه و مازندران بوده و بیشترین تعداد قرارداد منعقده نیز به خوزستان و مازندران تعلق دارد.

شرایط بهره‌مندی از مزایای طرح یارانه دستمزد به این نحو است که داوطلبان و جویندگان کار باید مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد؛ شرط سنی برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار هم تا سقف ۴۵ سال اعلام شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح یارانه دستمزد را با هدف کاهش هزینه‌های اشتغال نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری و توسعه تولید و اشتغال، افزایش فرصت‌های شغلی در بازار کار و حمایت از بنگاه‌های بخش تعاونی و خصوصی به اجرا درآورده که به اعتقاد فعالان اقتصادی، اجرای آن موجب تحرک و رونق بازار کار و اشتغال کشور می شود.

متقاضیان و کارفرمایان برای بهره‌مندی از مزایای این طرح و دریافت یارانه دستمزد می‌توانند به سامانه https://pyd.mcls.‌gov.ir وزارت کار مراجعه و ثبت نام کنند.

بیشتر بخوانید:

  • خاندوزی: مولدسازی را در اتاق شیشه‌ای انجام می‌دهیم/ یک میلیون دارایی دولتی شناسایی شد

۳۵۲۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *