تحلیل تکنیکال بیت‌کوین و اتریوم/ روند قیمت‌ها صعودی شد

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین و اتریوم/ روند قیمت‌ها صعودی شد

بیت‌کوین در معاملات روز چهارشنبه نزدیک به ۱۸ هزار دلار قیمت خورد چراکه با توجه به آمار تورم ارائه شده از سوی فدرال رزرو، روند صعودی در بازارهای سوار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیت کوین (BTC) روز چهارشنبه نزدیک به سطح ۱۸۰۰۰ دلار معامله شد، زیرا بازارها پس از آخرین گزارش تورم ایالات متحده صعودی شدند؛ پس از پایین ترین سطح ۱۷۴۱۲.۱۹ دلار در روز سه شنبه، BTC/USD در اوایل جلسه دیروز به اوج ۱۷۹۳۰.۰۹ دلار رسید.

بیشتر بخوانید:

این خودرو ۵۰ میلیون تومان گران شد/ پژو چند قیمت خورد؟

رفتار غیرمنتظره دلار در بازار/ ترمز قیمت دلار چگونه کشیده شد؟

در نتیجه این حرکت، بیت کوین به معاملات نزدیک به بالاترین حد خود از ۹ نوامبر ادامه می دهد، که آخرین باری است که قیمت بالای ۱۸۰۰۰ دلار را لمس کرده‌است.

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین و اتریوم/ روند قیمت‌ها صعودی شد

با نگاهی به نمودار، این افزایش اخیر در شتاب زمانی رخ داد که شاخص قدرت نسبی ۱۴ روزه (RSI) به بالاترین حد خود از اوایل نوامبر رسیده است؛ در زمان نگارش، شاخص در مرز ۶۰.۰۰ قرار دارد که اندکی زیر سقف اصلی، ۶۰.۷۵، قرار دارد. اگر بیت کوین از این نقطه فراتر رود، می‌توانیم شاهد حرکت مجدد سکه به بالای نقطه ۱۸۰۰۰ دلار باشیم.

اتریوم (ETH) نیز در جلسه دیروز نزدیک به بالاترین حد چند هفته ای معامله شد، زیرا معامله گران برای نشست سیاست گذاری فدرال رزرو ایالات متحده آماده می شدند؛ بسیاری انتظار دارند که فدرال رزرو پس از گزارش تورم بهتر از حد انتظار، نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش دهد. ETH/USD در روز چهارشنبه به بالاترین سطح ۱۳۴۱.۴۴ دلار رسید که کمتر از ۲۴ ساعت پس از معامله در پایین ترین سطح ۱۲۸۹.۲۳ دلار بود.

تحلیل تکنیکال بیت‌کوین و اتریوم/ روند قیمت‌ها صعودی شد

همانطور که از نمودار مشاهده می شود، اتریوم نزدیک به بالاترین سطح پنج هفته ای خود باقی می ماند و قیمت ها برای سومین جلسه متوالی در رنگ سبز قرار دارند؛ مانند بیت‌کوین قبلی، RSI اکنون نزدیک به سطح مقاومت کلیدی ۵۹.۰۰ است. فشار بازار ممکن است تشدید شود اگر گاوها مجبور شوند از این مانع عبور کنند و به طور بالقوه ETH را به سمت ۱۴۰۰ دلار هدایت کنند.

منبع: بیت‌کوین‌نیوز

۲۲۳۲۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *