تهرانی ها بیشتر از ذخیره آب مصرف می کنند / ناترازی ۷ هزار لیتری در پایتخت

 تهرانی ها بیشتر از ذخیره آب مصرف می کنند / ناترازی ۷ هزار لیتری در پایتخت

تسنیم نوشت:مدیر بهره برداری از تاسیسات آبفای تهران گفت: تولید آب شرب تهران حدود ۳۳ هزار لیتر و مصرف ۴۰ هزار لیتر برثانیه است که این فاصله ۷ هزار لیتری، از ذخیره مخازن تامین می‌شود.

ملکوتی، مدیر بهره برداری از تاسیسات آبفای تهران اظهار داشت: براساس اطلاعات مرکز کنترل آب تهران، مصرف لحظه‌ای شهروندان ساکن در شهر تهران حدود ۴۰ هزار لیتر بر ثانیه و حجم ذخیره آب شرب این شهروندان یک میلیون و ۲۳۰ هزار مترمکعب است که با وضعیت نرمال ما حدود ۱۷۰ هزار مترمکعب فاصله دارد.

وی افزود: به دلیل خشکسالی‌های پی در پی که اتفاق افتاده و بارش‌هایی که در پاییز با تاخیر انجام خواهد شد؛ حجم ذخیره سدها، امسال نسبت به سال ۱۴۰۰، نوزده درصد، و سال ۱۳۹۹، پنجاه و دو درصد و با وضعیت نرمال ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

مدیر بهره برداری از تاسیسات آبفای تهران ادامه داد: شهروندان ساکن شهر تهران از مصارف غیرضروری، مانند استفاده از آب شرب برای شستشوی محوطه ها، پارکینگ‌ها و سایر مشاعات خودداری کنند و به فرزندان شان هم این آموزش‌های لازم را بدهند و از آموزگاران و معلمان نیز خواهش می‌شود موارد استفاده صحیح از آب شرب را در کلاس‌های درس به دانش آموزان آموزش دهند تا بتوانیم با کمک یکدیگر از هدررفت منابع جلوگیری کنیم.

بیشتر بخوانید :

  • مسئول بحران کم‌آبی در کشور کیست؟/ کاهش ۹ درصدی بارندگی در کشور

۲۲۰ ۴۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *