خبر تکان‌دهنده وزیر صمت درباره مصرف سوخت: مصرف برخی خودروها 5 برابر استاندارد جهانی است

خبر تکان‌دهنده وزیر صمت درباره مصرف سوخت: مصرف برخی خودروها 5 برابر استاندارد جهانی است

شفقنا نوشت:عباس علی آبادی، وزیر صمت درخصوص چرایی عدم کیفیت برخی از خودروهای داخلی، اظهار داشت: برخی از خودروهای داخلی نه تنها سه برابر بلکه به دلیل خرابی خودرو شاید ۵ برابر استاندارد جهانی مصرف سوخت داشته باشند، اما خودروهایی که امروز تولید می‌شود مطابق با استانداردهای روز دنیاست و سعی می‌شود ماشین‌هایی که امروز تولید می‌شوند یا از این پس تولید خواهند شد، مطابق با استانداردهای بین المللی باشند.

طبق اعلام شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی متوسط مصرف سوخت خودروها در داخل، نزدیک سه برابر مصرف استاندارد جهانی است درحالی که خودروهای ما باید در هر ۱۰۰ کیلومتر ۴ لیتر مصرف بنزین داشته باشند، اما در حال حاضر خودروهای ما ۱۰ تا ۱۲ لیتر مصرف بنزین دارند.

عباس علی آبادی، وزیر صمت درخصوص چرایی عدم کیفیت برخی از خودروهای داخلی، اظهار داشت: برخی از خودروهای داخلی نه تنها سه برابر بلکه به دلیل خرابی خودرو شاید 5 برابر استاندارد جهانی مصرف سوخت داشته باشند، اما خودروهایی که امروز تولید می شود مطابق با استانداردهای روز دنیاست و سعی می شود ماشین هایی که امروز تولید می شوند یا از این پس تولید خواهند شد، مطابق با استانداردهای بین المللی باشند.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم که استاندارد با کیفیت متفاوت است، ممکن است یک خودرویی استاندارد گرفته باشد، اما به دلیل اینکه دچار خرابی و نقص شده یا سازنده دقت لازم را در رعایت استاندارد نکرده، این خودرو از کیفیت لازم برخوردار نباشد، تأکید من این است که بحث کیفیت متفاوت از استاندارد است و باید دنبال شود.

وی تأکید کرد: بزرگترین سرمایه گذاری که انجام شده، رسیدن به اهداف کیفی متناسب با استانداردهای روز دنیاست.

آقای علی آبادی بیان کرد: ما استانداردها را دنبال و به خودروسازان ابلاغ کردیم. این استانداردها دقیقاً مطابق با استانداردها در دنیاست، ولی ممکن است که در این روند تخلفی صورت بگیرد که باید رسیدگی شود یا ممکن است که خودرویی خراب باشد که باید در جهت رفع خرابی یا نقص این خودرو حرکت کرد.

وی درباره اینکه به چه صورت می توان برخی از خودروسازان را به سمت اصلاح کیفیت خودروها سوق داد، گفت: در دنیا کمپانی های بسیار بزرگ به دلیل اینکه استانداردی را در ساخت خودرو رعایت نکردند، جریمه می شوند.

آقای علی آبادی با تأکید بر اینکه امروز در صنعت خودروسازی به سمت اصلاح کیفیت پیش رفتیم، اظهار داشت: با تولید خودروهای هیبریدی شاهد تحولی در این صنعت خواهیم بود. در بسیاری از کشورها روند روبه رشدی برای خودروهای برقی را شاهدیم که ما نیز با این تحول دنیا همراه شدیم.

217

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *