دلار ریخت؛ طلا جهش کرد

دلار ریخت؛ طلا جهش کرد

همزمان با افت ارزش دلار و تقویت انتظارات مبنی بر توقف چرخه افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو آمریکا، طلا جهش کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هر اونس طلا در لحظه نگارش این گزارش 12 دلار و 84 سنت افزایش قیمت را تجربه کرده‌است و هزار و 956 دلار و 71 سنت قیمت خورده‌است.

دلار ریخت؛ طلا جهش کرد

روند قیمت طلا امروز افزایشی است، در حالی که قیمت نقره نیز 0.44 درصد افزایش یافته است. این افزایش قیمت طلا با کمک دلار رقم خورده‌است، ارزش دلار امروز کاهش قابل توجهی داشته‌است و از طرف دیگر انتظارات مبنی بر توقف چرخه افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو تقویت شده‌است.

بازدهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده پس از رسیدن به کمترین میزان 3.682 درصدی در روز سه شنبه، به حدود 3.8 درصد بازگشت. تورم کل در ماه می 2023 به 4 درصد کاهش یافت که کمترین میزان از مارس 2021 بود که اندکی کمتر از انتظارات بازار 4.1 درصد بود. با این حال، CPI اصلی 0.4٪ نسبت به ماه قبل در می 2023 افزایش یافت که مطابق با تخمین های بازار بود. معامله‌گران شانس افزایش نرخ بهره را تنها 10 درصد برآورد کرده‌اند.

در حالی که، انتظارات برای افزایش یک چهارم واحدی نرخ بهره تا پایان سال کاهش پیدا کرده‌است، فشار بر روی شمش‌ها بیشتر شده‌است. تصمیمات و خط مشی FOMC، کنفرانس های مطبوعاتی و پیش بینی ها در روزهای اخیر بسیار مورد توجه خواهد بود. انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ‌ها را بدون تغییر نگه دارد، با این حال، ممکن است در میان پس‌زمینه افزایش CPI اصلی، رفتار تندروانه ای داشته باشد.

223227

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *