سکه به کریدور ۲۰ میلیونی برگشت

سکه به کریدور ۲۰ میلیونی برگشت

تجارت‌نیوز نوشت:امروز قیمت طلا و سکه در روند کاهشی قرار گرفت. وزنه اخبار سیاسی بیشترین تاثیر را بر روند قیمت بازار فلز زرد گذاشته و معامله‌گران را بیش از گذشته دست به عصا کرده است.

امروز مرز حمایتی سکه امامی شکست و این قطعه وارد کانال ۲۹ میلیون تومانی شد. روند کاهشی قیمت طلا و سکه در میانه روز شدت گرفت و موج نزولی، تمام قطعات سکه را با خود همراه کرد.فعالان بازار فلزات گران‌بها که در هفته‌های گذشته نیز نسبت به هر گونه مبادله در این بازار بدبین بودند امروز نیز نظاره‌گر روند نزولی بازار بودند و تمایلی به معامله نداشتند.فعلا بازارهای مالی چشم‌انتظار نتایج نشست‌ شورای حکام، شایعه آزادسازی ۲۴ میلیارد دلار از منابع ارزی بلوکه‌شده ایران و اقداماتی نظیر احتمال رونمایی از یک موشک هایپرسونیک جدید هستند.

در همین راستا محمد کشتی‌آرا با اشاره به اخبار و رویدادهای سیاسی اعلام کرد که نوسانات قیمتی در بازار طلا و سکه طبیعی است. وی در این باره به تجارت‌نیوز گفت: «در حال حاضر بازار طلا و ارز با آرامش همراه است؛ عرضه و تقاضا در تعادل قرار دارد و نوسانات قیمتی در بازار طبیعی است.»

وی همچنین درباره وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه در روزهای آینده گفت: «پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها در روزهای آینده نیز در همین سطح باقی بماند. تا تعیین و تکلیف نهایی مذاکرات، نوسانات بازار طلا و ارز مانند روزهای گذشته باقی است و سنگینی وزنه کاهش بر روند بازار محسوس است.»

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: «با توجه به تعطیلی دو روز ابتدایی هفته، در مجموع بازار روند نسبتا باثباتی دارد. همچنین سیر نزولی قیمت‌ها باعث شد که تقاضا تا حدودی کاهش پیدا کند و این کاهش منجر به تنظیم بازار شد.»

کشتی‌آرا به اقدامات و دستورالعمل‌های جدید بانک مرکزی در خصوص مبادلات طلا و سکه اشاره و تاکید کرد: «با دستورالعمل‌های جدید بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در خصوص ثبت معاملات طلا، سکه و ارز، دست افراد سوداگر از بازار کوتاه مانده و معاملات سکه، طلا و ارز جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کند.»
وی افزود: «این تدابیر باعث شده افراد واقعی وارد معاملات شوند، بنابراین به نظر می‌رسد که در هفته پیش رو هم همین روند را داشته باشیم و بازار در جهت معاملات شفاف و واقعی حرکت کند.»
امروز با وجود نوسانات افزایشی دلار و همچنین رشد قیمت انس جهانی طلا اما کاسه بازار طلا و سکه داغ‌تر از دلار شد و ریزش قیمت بیشتری داشت. این روند نزولی متعاقب افت قیمت حباب سکه رخ داد.امروز قیمت سکه امامی کریدور ۳۰ میلیون تومانی را از دست داد و وارد کریدور ۲۰ میلیونی شد. قیمت ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی محدوده حمایتی برای سکه امامی بود. فعالان بازار ارز معتقد بودند اگر این محدوده برای سکه از دست برود، قیمت این قطعه به کانال ۲۰ میلیون تومانی می‌رسد. فعلا مسیر قیمت طلا و سکه نزولی است و به نظر می‌رسد اخبار سیاسی بیشترین اثر کاهشی را بر بازار فلز گران‌بها گذاشته است.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا ریزش لحظه‌ای داشت و با قیمت ۱۹۵۷ دلاری شد. این در حالی است که تا دقایقی قبل قیمت طلای جهانی ۱۹۶۷ دلار بود.
امروز ۱۶ خرداد ۱۴۰۲، قیمت سکه امامی ۴۰۰ هزار تومان کاهش داشت. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۹۰۱ هزار تومان معامله شد. این در حالی است که در لحظه نگارش این گزارش کاهش قیمت سکه کمی تعدیل شد زیرا قیمت این قطعه تا ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نیز کاهش یافت.
قیمت سکه بهار آزادی نیز با کاهش ۴۰۰ هزار تومانی کانال ۲۷ میلیونی را از دست داد و امروز با قیمت ۲۶ میلیون و ۷۹۹ هزار تومان مبادله شد.نیم سکه، امروز ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشت و با قیمت ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، معامله شد. ربع سکه، با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی به کف کانال ۱۱ میلیون تومانی برگشت. سکه گرمی نیز ۸۰ هزار تومان ارزان شد و با قیمت ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله شد.

امروز حباب سکه‌ میلیونی ریخت. این کاهش باعث شد حباب سکه امامی به کانال پنج میلیون تومانی برگردد و حباب سکه بهار دو میلیونی شود. در روز جاری سکه امامی با یک میلیون و ۸۳ هزار تومان کاهش حباب، بیشترین افت قیمت را در میان قطعات سکه داشت.امروز روند قیمت طلا نیز کاهش داشت. هر مثقال طلا در لحظه نگارش این گزارش با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۲۸هزار تومان معامله شد و کاهشی در حدود ۴۳ هزار تومانی داشت. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نزدیک به ۱۰ هزارتومان کاهش داشت و با قیمت دو میلیون و ۴۵۵ هزار تومان مبادله شد.قیمت طلای دست دوم نیز دو میلیون و ۴۲۲ هزار تومان شد و ۱۱ هزار تومان کاهش قیمت داشت.

۴۶۲۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *