قیمت خودرو امروز ۷ دی ۱۴۰۲/ ارزان‌ترین‌ها هم تا ۱۵ میلیون تومان گران شدند

قیمت خودرو امروز ۷ دی ۱۴۰۲/ ارزان‌ترین‌ها هم تا ۱۵ میلیون تومان گران شدند

تجارت نیوز نوشت : قیمت خودرو امروز، پنج‌شنبه 7 دی 1402 باز هم افزایشی است. پس از وقفه چند روزه، خودروهای وارداتی نیز به رالی صعودی خودروهای داخلی و مونتاژی پیوستند و کلیت بازار با افزایش قیمت نسبی همراه شده است.

قیمت خودرو امروز، پنج‌شنبه، 7 دی 1402 روند روزهای گذشته را طی می‌کند و باز هم با افزایش همراه است. امروز چهارمین روز متوالی از رشد پیوسته قیمت خودرو است و در صورتی که هفته آینده نیز روند فعلی تکرار شود، احتمال بازگشت رفتارهای هیجانی در بازار خودرو بالا می‌رود.

میزان عرضه خودرو توسط خودروسازان داخلی با توجه به روند تحویل تعهدات، تغییر چندانی ندارد؛ اما بازار شب عید می‌تواند تقاضا را افزایش دهد که همین افزایش تقاضا، یکی از عوامل رشد قیمت‌های فعلی است.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی، خصوصاً انواع کوییک و محصولات سایپا نسبت به روز گذشته افزایش‌های چند میلیون تومانی دارند.

قیمت خودرو امروز ۷ دی ۱۴۰۲/ ارزان‌ترین‌ها هم تا ۱۵ میلیون تومان گران شدند

کوییک R اتوماتیک از هاچ‌بک‌های اقتصادی دنده اتومات داخلی محسوب می‌شود که دو روز گذشته سه میلیون تومان ارزان‌تر شده بود، با جهش 15 میلیون تومانی به نرخ 470 میلیون تومان رسید.

شاهین G سدان لوکس سایپا است که در ماه‌های گذشته در محدوده 580 الی 590 میلیون تومان نوسان می‌کرد. این خودرو روز پیش 10 میلیون تومان گران شد و امروز نیز همان افزایش قیمت 10 میلیون تومان را تکرار کرده و با 610 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

سمند سورن پلاس بنزینی یکی از سدان‌های محبوب بازار است که 10 میلیون تومان نسبت به روز گذشته افزایش داشت و به نرخ 630 میلیون تومان رسید.

پژوپارس با موتور XU7P یکی از سدان‌های نسبتاً جدید یا بهینه شده ایران خودرو نیز 10 میلیون تومان گران‌تر شده و با 555 میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت خودروهای مونتاژی

علاوه‌بر قیمت خودروهای مونتاژی، قیمت خودروهای وارداتی نیز از ابتدای امروز تغییراتی دارند.

جک J4 یکی از ارزان‌ترین محصولات مونتاژی بازار به شمار می‌رود که پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ 760 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو امروز ۷ دی ۱۴۰۲/ ارزان‌ترین‌ها هم تا ۱۵ میلیون تومان گران شدند

کی‌ام‌سی T8 یکی از پیکاپ‌های محبوب مونتاژی در بازار است که همانند اغلب خودروها افزایش قیمت دارد. این خودرو 20 میلیون تومان بالاتر و با قیمت یک میلیارد و 380 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

هایما 8S کراس‌اوور تازه وارد ایران خودرو نیز حدود پنج میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با یک میلیارد و 670 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

فونیکس تیگو 7 پرو کراس‌اوور مونتاژی مدیران خودرو با رشد 30 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته وارد کانال یک میلیارد و 760 میلیون تومان شد.

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

در طول دو هفته گذشته قیمت خودرو غالباً صعودی گزارش می‌شد. با توجه به اینکه نرخ دلار تغییری طی این دو هفته نداشت، همچنین میزان عرضه خودرو نیز افت چشم‌گیری تجربه نکرده و واردات خودرو نیز روز به روز تسهیل می‌شود، احتمالاً در هفته پیش رو تغییر چندانی در قیمت خودرو صورت نگیرد. البته افزایش تقاضا به دلیل بازار شب عید، یکی از پارامترهای مهم دیگری است که باید در نظر گرفته شود.

٢٢٣٢٢٣

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *