پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین/ محبوب‌ترین رمز ارز جهان به کدام سو می‌رود؟

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین/ محبوب‌ترین رمز ارز جهان به کدام سو می‌رود؟

بیت کوین، محبوب‌ترین رمز ارز جهان، طی چند هفته گذشته روند نسبتا صعودی را تجربه کرده و امروز از سطح ۲۶ هزار و ۵۰۰ دلار عبور کرده است. با رسیدن حجم معاملات ۲۴ ساعته آن به ۹.۶ میلیارد دلار، سناریوهای صعودی پیش بینی قیمت بیت کوین تقویت شده‌اند.

براساس سناریوهای پیش بینی قیمت بیت کوین، این رمز ارز طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱ درصد افزایش قیمت داشته است. ارزش بازار زنده آن نیز به ۵۱۷ میلیارد دلار رسیده و همچنان در جایگاه اول در CoinMarketCap قرار دارد.

عرضه در گردش بیت کوین ۱۹,۴۸۷,۴۱۸ BTC با حداکثر عرضه ۲۱ میلیون BTC است. افزایش قیمت اخیر این ارز دیجیتال باعث شده تا بسیاری این زمان را برای خرید بیت کوین ایده آل درنظر بگیرند.

پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین/ محبوب‌ترین رمز ارز جهان به کدام سو می‌رود؟

پیش بینی قیمت بیت کوین

وضعیت فعلی بیت کوین از منظر تکنیکال، چشم انداز کمی نزولی را نشان می‌دهد. در حال حاضر، بیت کوین اندکی بالاتر از سطح حمایت ۲۶ هزار و ۵۰۰ دلاری که زمانی مقاومت خریداران بود، معامله می‌شود و در تلاش برای تثبیت در نزدیکی مقاومت ۲۶ هزار و ۸۰۰ دلاری است.

رشد بالقوه بیت کوین ممکن است با یک خط روند نزولی در حدود ۲۶ هزار و ۷۵۰ دلار محدود شود. با این حال، اگر BTC موفق به غلبه بر این مقاومت شود، قیمت می‌تواند به سطح ۲۷ هزار دلار برسد.

علاوه بر این، سطح ۲۷ هزار و ۶۰۰ دلار، پس از سطح قبلی برای خریداران مقاومت مهمی خواهد بود. اگر بیت کوین از این سطح نیز عبور کند، خریداران می‌توانند قیمت را به سطح مقاومت ۲۸ هزار دلاری یا بالاتر از آن برسانند.

در سمت مقابل سناریو صعودی قیمت، بیت کوین ممکن است با یک مقاومت مهم نزدیک به سطح ۲۶ هزار و ۷۵۰ دلار روبرو شود. اگر این ارز دیجیتال نتواند این سطح را پشت سر بگذارد، قیمت ممکن است تا ۲۶ هزار و ۶۰۰ دلار کاهش یابد یا حتی سطح پشتیبانی ۲۶ هزار دلار را برای بار دوم نیز آزمایش کند.

نزول شدید قیمت می‌تواند افزایش فشار فروش را تقویت کرده و به طور بالقوه منجر به کاهش ارزش بیت کوین به حدود ۲۵ هزار و ۲۵۰ دلار شود.

با وجود این، چندین شاخص فنی، مانند میانگین متحرک نمایی ۵۰ روزه، شاخص قدرت نسبی و همگرایی و واگرایی میانگین متحرک، روند خرید و یک حرکت صعودی پایدار را در نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین نشان می‌دهند.

بنابراین، معامله‌گران باید سطح ۲۶ هزار و ۵۰۰ دلار را زیر نظر داشته باشند. این سطح می‌تواند یک نقطه عطف مهم باشد. قیمت‌های بالاتر از این سطح می‌تواند نشان‌دهنده فرصت‌های خرید باشد، در حالی که سطوح قیمتی پایین‌تر ممکن است احتمال فروش را در بیت کوین افزایش دهند.

223223

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *