پیش‌گویی رییس اتحادیه طلا درباره قیمت‌ها/ قیمت طلا و سکه دوباره ریزشی می‌شود؟

پیش‌گویی رییس اتحادیه طلا درباره قیمت‌ها/ قیمت طلا و سکه دوباره ریزشی می‌شود؟

رییس اتحادیه طلا و جواهر گفت: اگر نوسانات نرخ ارز به حداقل برسد و یک مقدار ثبات قیمت ارز و حتی روند کاهشی را داشته باشیم، در بازار طلا و سکه اثرگذار است.

نادر بذرافشان در کافه‌خبر خبرگزاری خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که در مردادماه قیمت سکه از ۱۵ میلیون تومان به حدود ۱۱ میلیون تومان هم رسید. فکر می‌کنید چنین ریزشی را دوباره شاهد باشیم؟ اظهار داشت: کاهش نرخ طلا و سکه به اونس جهانی طلا برمی‌گردد. با توجه به این‌که نزدیک به ژانویه است و به طور معمول در زمانی که سال میلادی تغییر می‌کند، اونس جهانی طبق روال و سنوات گذشته یک مقداری افزایشی می‌شود، چون بازارهای جهانی در مقطعی تعطیل می‌شود.

وی افزود: تجربه‌ای که ما در سال‌های گذشته داشتیم، افزایش قیمت اونس جهانی طلا در این دوره بوده است. همین موضوع در بازار داخلی ما تاثیر زیادی دارد.

رییس اتحادیه طلا و سکه عنوان کرد: در کنار این، البته اگر نوسانات نرخ ارز به حداقل برسد و یک مقدار ثبات قیمت ارز و حتی روند کاهشی را داشته باشیم، در بازار طلا و سکه اثرگذار است.

بذرافشان تصریح کرد: خبرهای سیاسی و اقتصادی هم بی‌تاثیر نیست. اگر ما همه این‌ها را داشته باشیم و رویکردهای مدیریتی تغییر کند و سیاست‌های جدیدی در پیش گرفته شود، نقش مهمی در بازار طلا و سکه دارد.

مشروح گفت‌وگو با نادر بذرافشان را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *