VoIP، PSTN و POTS چیست؟

در زمان های قدیم، همه ما فقط از دو اصطلاح مرتبط با مخابرات آگاه بودیم. آن دو یک تلفن و یک شماره تلفن بود. به غیر از این دو، ما در مورد اصطلاحات عصر “مدرن” (سیستم ها، به طور دقیق) مانند VoIP، PSTN، SIP، POTS و بسیاری موارد دیگر آگاهی نداشتیم.

این اصطلاحات نقش بسزایی در صنعت تلفن دارند. یا می توان گفت امروزه نمی توان دنیای ارتباطات را بدون این اصطلاحات تصور کرد.

بنابراین، داشتن یک درک اساسی از این موارد بسیار مهم است. امروز، تاکید اصلی ما بر روی VoIP، POTS و PSTN خواهد بود. بنابراین، بدون بحث بیشتر، ابتدا با VoIP پیش برویم که امکان راه اندازی سامانه مشاوره تلفنی را فراهم می سازد.

سرویس تلفن اینترنتی سامانه مشاوره تلفنی کال می

VoIP مخفف Voice over Internet Protocol است. همانطور که از نام خود مشخص است، این سیستمی است که در آن ارتباطات صوتی از طریق یک “اینترنت” یعنی در یک شبکه بی سیم به جای انتقال همان ارتباطات از طریق شبکه های سیمی برای امنیت بهتر و پاسخ نهایی ارسال می شود. در این سیستم سیگنال های صوتی به سیگنال های دیجیتال تبدیل می شوند که از طریق اینترنت منتشر می شوند.

شبکه تلفن سوئیچ شده عمومی (PSTN):

PSTN مخفف کلمه “شبکه تلفن سوئیچ شده عمومی” است و نوعی سیستم است که در آن تلفن ها به شبکه های اختصاص داده شده مربوط می شوند.

از لحاظ اخلاقی، در PSTN، شماره تلفن هایی برای هر تلفن اختصاص داده می شود، یکی در انتهای گیرنده و دیگری در انتهای فرستنده (هر دو شماره منحصر به فرد هستند!) و برای هر نوع ارتباط بین دو نفر در هر دو طرف، هر کدام از آنها. باید شماره صحیح دیگری را بداند.

در یک سیستم PSTN، سیگنال ها مانند حالت VoIP به هیچ شکل دیگری تبدیل نمی شوند.

سرویس تلفن قدیمی ساده (POTS):

برای یک تازه کار، POTS ممکن است یک فناوری جدید در زمینه ارتباطات راه دور باشد.

اما در واقعیت، POTS صرفا مخفف عبارت Plain Old Phone Service است. اما در ابتدا، POTS مخفف “خدمات تلفن اداره پست” بود. یک دلیل ساده این بود که در آن زمان، اداره پست تنها منبع ارتباط نقطه A به نقطه B بود.

POTS یک سیستم ارتباطی قدیمی است. در POTS، انتقال صدای آنالوگ از طریق یک جفت سیم مسی پیچ خورده انجام می شود. این سیستم ریشه از قدیم الایام دارد و بنابراین باید برای همه شناخته شود.

حتی اگر نه، فقط از خانه خود خارج شوید و به بالای سر نگاه کنید. اگر یک ترکیب فشرده از سیم های ضخیم بین دو قطب آویزان باشد، آن POTS است. از طریق آن سیم های مسی، سیگنال های صوتی از نقطه A به نقطه B می روند.

بنابراین، VoIP و PSTN را می توان به عنوان پیشرفت های نسبت به POTS در زمینه مخابرات در نظر گرفت. این به این دلیل است که مشکلات زیادی در رابطه با این سیستم POTS وجود داشت. یک مشکل رایج مرتبط با POTS شامل اعوجاج صدا در هنگام برقراری ارتباط از طریق تلفن است.

بنابراین، این همه در مورد سه اصطلاح رایج مانند VoIP، POTS و PSTN رایج در مخابرات بود.

از کدام شرکت اقدام به خرید سامانه مشاوره تلفنی نماییم

یکی از شرکت های برتر در این زمینه سامانه کال می می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت کال می مراجعه نمایید همچنین کارشناسان ما اماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *